Dekan Mesajı
 
 
 
 
Lisans ve lisansüstü eğitim faaliyetlerimizi Fakülte kadromuzda görev yapan 40’a yakın genç ve dinamik öğretim elemanı ile sürdürmekteyiz. Henüz genç bir hukuk fakültesi olmasına rağmen fakültemiz öğrencileri, hâkimlik ve savcılık sınavları ile diğer kurum sınavlarında son derece başarılı olmuş ve Fakültemiz Türkiye’deki diğer hukuk fakülteleri arasında ön sıralarda yer almıştır.
 
Hukuk, toplum hayatını düzene sokan, insanların huzurlu ve güvenli bir ortamda refah içinde özgürce yaşamasını sağlayan kurumların başındadır. Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin en başta gelen amacı her zaman hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygıyı hep önde tutan, “Adalet mülkün temelidir” ilkesini kendisine düstur edinen hukukçular yetiştirmektir. Öğrencilerimize iyi bir hukuk eğitimi vermenin yanı sıra, onları eleştirel düşünen, muhakeme yeteneği yüksek ve analitik düşünebilme becerisi kazanmış hukukçular olarak yetiştirmek temel hedefimizdir.
 
İyi bir hukukçu olabilmek için çok iyi bir teorik bilgiye sahip olmakla birlikte pratik bilgiye de ihtiyaç vardır. Bu nedenle Fakültemizde teorik bilginin yanında, pratik eğitime de önem verilmektedir. Bu yönde öğrencilerimize üçüncü sınıf sonunda adliye ve baroda staj imkânı sunulmaktadır. Buna ilaveten Fakülte bünyesinde sanal duruşmalar yapılmakta ve öğrencilerimiz ulusal sanal duruşma yarışmalarına katılmaları konusunda da teşvik edilerek, kendilerine maddi ve manevi destek olunmaktadır.
 
Öğrencilerimiz, gerek ders gerekse diğer konularda araştırma ve inceleme için Üniversitemiz merkez kütüphanesi yanı sıra sekiz bin kitap ve bir o kadar dergiden oluşan Fakülte kütüphanemizden yararlanabilmektedirler.
 
Türkiye’nin ortasında yer alan, tarihi, doğal ve kültürel özellikleriyle önemli cazibe merkezlerinden birisi olan Kayseri’de bulunan Fakültemizi tercih eden öğrencilerimiz göreceklerdir ki, iyi bir hukukçu olabilmeleri için gerekli imkân ve şartlar Fakültemizde mevcuttur. Fakültemizde eğitim alan, özellikle de şehir dışından gelen öğrencilerimiz Fakültemizin sıcak ve samimi ortamı sayesinde yabancılık çekmeyecek ve çabuk uyum sağlayacaklardır.
 
Üniversite sınavını kazanarak yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizi tebrik eder, kayıtlı ve mezun öğrencilerimizin ise başarılarının devamını dilerim.
 
Prof. Dr. Murat DOĞAN
Dekan Vekili

 
Adres : Yenidoğan Mah. Ahmet El Biruni Cad. Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi 38280 Talas / KAYSERİ
Telefon : (352) 438 06 61
Faks : (352) 438 06 62
Öğrenci İşleri : (352) 207 66 66 / 10500
E-Posta : hukukerciyes.edu.tr
Copyright © / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu