Avrupa Parlamentosu Staj Duyurusu
Avrupa Parlamentosu Staj Duyurusu

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) "Schuman Traineeship Programı" kapsamında, Ekim-Şubat ve Mart-Temmuz olmak üzere iki dönemde ücretli staj imkanı bulunmaktadır. Ekim-Şubat 2024 dönemi staj başvuruları 1 Mayıs günü başlamış olup, son başvuru tarihi 31 Mayıs'tır (yerel saatle 23.59'a kadar). Mart-Temmuz dönemi için başvurular ise 1-31 Ekim tarihleri arasında alınmaktadır.

AP'de; Genel Müdürlüklerde yapılan "Schuman Traineeship" ve "AP üyelerinin yanında yapılan stajlar" olmak üzere iki tip ücretli staj formatı bulunmaktadır. Söz konusu staj programı, 18 yaş üzeri, AB üyesi veya aday/genişleme ülkesi vatandaşı, lisans derecesine sahip, en az bir AB resmi dilini çok iyi derecede bilen (üye ülke vatandaşı olmayan adayların İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden birini çok iyi derecede bilmesi gerekmektedir), sabıka kaydı bulunmayan ve AB kurumları, yapıları veya ajanslarında çalışmamış ya da staj yapmamış olan adaylara açıktır.

Staj programıyla ilgili bilgilere; "https://www.europarl.europa.eu/at-your-service/en/work-with us/traineeships" adresinden, staj olanaklarına ilişkin duyurulara ise "https://ep-stages.gestmax.eu/website/homepage" adresinden erişilebilmektedir.

21 Mayıs 2024 Salı
Toplam 0 görüntüleme