Türk, Alman ve Avrup Birliği Tüketici Hukukunda Temel Problemler Konulu Uluslararası Hukuk Sempozyumu
Türk, Alman ve Avrup Birliği Tüketici Hukukunda Temel Problemler Konulu Uluslararası Hukuk Sempozyumu

Fakültemiz ile Augsburg Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Türk, Alman ve Avrupa Birliği Tüketici Hukukunda Temel Problemler” konulu Uluslararası Hukuk Sempozyumu, 10 Mayıs 2024 tarihinde İletişim Fakültesi Nurcan Çetinsaya Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Sempozyuma; Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Aydın ve Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy da katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan sempozyumda önce İstiklal Marşı, sonra Alman Milli Marşı okundu. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Adıgüzel, sempozyumun hem Türk Hukuku, hem de Alman Hukuku açısından bir bakış açısı oluşturmaya çalışacağını söyledi.

Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse, tüketici hukuku ile ilgili gelişmelerin günümüzde hızla devam ettiğini belirterek, tüketici hukukunun özellikle pandemi ile birlikte uzaktan alışverişle de çok yoğun bir şekilde gündeme geldiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Aydın, Prof. Dr. Thomas Möllers, Prof. Dr. Burak Adıgüzel ve Doç. Dr. Gökhan Şahan’a plaket takdim etti.

Sempozyum 3 oturum şeklinde gerçekleştirildi.

1. oturum başkanlığını Prof. Dr. Murat Doğan’ın yaptığı sempozyumda Prof. Dr. Thomas Möllers, “Tüketici Hukukunda Cayma Hakkının Ekonomik Sonuçları”, Prof. Dr. Burak Adıgüzel “Tüketici Kredilerinde Temel Meseleler”, Doç. Dr. Gökhan Şahan ise “Tüketici Hukukunda Zorunlu Arabuluculuk” isimli sunum yaptı.

2. oturum başkanlığını Prof. Dr. Benedikt Bucher’in yaptığı sempozyumda Prof. Dr. Matthias Rossi “Tüketicinin Bilgilendirilmesi Yoluyla Tüketicinin Korunması”, Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Aydın “Tüketicinin Korunması Hukukunda Ayıpla Hizmetlerden Kaynaklanan Sorumluluk, Dr. Arif Kalkan “Tüketicinin Korunması Hukukunda Cayma Hakkı-Eleştirel Bir Değerlendirme” isimli sunum yaptı.

2. oturumun sonunda Dekanımız Prof. Dr. Burak Adıgüzel, Prof. Dr. Benedikt Bucher, Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Aydın ve Dr. Arif Kalkan’a plaket takdim etti.

3. oturum başkanlığını Prof. Dr. Burak Adıgüzel’in yaptığı sempozyumda Prof. Dr. Michael Kort “Şirketler Hukukunda Tüketiciler: Tüketici Olarak Şirketler, Şirket Hissedarları ve Yöneticiler?”, Doç. Dr. Erhan Temel “Türk, Alman ve Avrupa Birliği Tüketici İşyeri Dışında Yapılan İşlemler”, Prof. Dr. Benedikt Buchner, “Tüketicinin Korunması Hukuku Olarak Kişisel Verilerin Korunması Hukuku”, Dr. Öğr. Üyesi Özlem İlbasmış Hızlısoy, “Tüketici Hukukunda Kambiyo Senetleri İle Bağlantılı Meseleler” isimli sunum yaptı.

3. oturumun sonunda Kayseri Barosu Başkanı Av. Ali Köse, Prof. Dr. Michael Kort, Doç. Dr. Erhan Temel ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem İlbasmış Hızlısoy’a plaket takdim etti.

Prof. Dr. Burak Adıgüzel’in Kayseri Barosu Av. Ali Köse’ye plaket takdiminin ardından sempozyum sona erdi.

15 Mayıs 2024 Çarşamba
Toplam 0 görüntüleme